Каталог лікарських засобів ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » Статті » Готові лікарські засоби

АЦИКЛОВІР

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

АЦИКЛОВІР

(ACIСLOVIR)

 

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Aciсlovir; (9-(2-гідрокси) етоксиметилгуанін);

основні фізико-хімічні властивості: таблетки від блакитного до синього кольору, з темно-синіми вкрапленнями, круглі з плоскою поверхнею, зі скошеними краями, і рискою з однієї сторони;

склад: 1 таблетка містить ацикловіру 200 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, магнію стеарат, барвник - індиго- кармін супра.

 

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Противірусний засіб для системного застосування.

Код АТС J05AB01

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Противірусний засіб, особливо активний відносно вірусів простого герпеса (Herpes simplex). Ацикловір є аналогом пуринового нуклеозиду дезоксигуанідину, нормального компонента ДНК.

Подібність структур ацикловіру та дезоксигуанідину дає змогу ацикловіру взаємодіяти з вірусними ферментами, що приводить до переривання розмноження вірусу. В активну форму, яка виявляє противірусну дію, ацикловір трансформується тільки після проникнення в клітину, яка інфікована вірусом простого герпесу (HSV). Після цього під впливом тимідинкінази, яку виділяє вірус, ацикловір у клітинах фосфорилюється з утворенням ацикловіру монофосфату, який під дією ферментів клітини перетворюється в ацикловір дифосфат, а потім в активну форму ацикловір трифосфат, яка має противірусну активність і блокує реплікацію вірусної ДНК. Спорідненість ацикловіру трифосфату до вірусної ДНК-полімерази в 10 - 30 разів вища, ніж до клітинної ДНК-полімерази, за раху-нок чого він селективно пригнічує активність вірусного ферменту. Крім того, вірусна ДНК-полімераза включає ацикловір до складу вірусної ДНК, внаслідок чого відбувається обрив ланцюга при синтезі ДНК. За рахунок вказаних механізмів дії ацикловір ефективно пригнічує процес розмноження вірусів.

Ацикловір при герпесі попереджує утворення нових елементів висипу, знижує імовірність шкірної дисемінації і вісцеральних ускладнень, прискорює утворення кірочок.

Препарату також притаманна імуностимулююча дія.

 Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо Ацикловір частково всмоктується у травному тракті (близько 20 %). Період напіввиведення Ацикловіру у дорослих становить близько 2,9 години. Більша частина активної речовини виводиться в незмінному вигляді з сечею. Зв’язування з білками плазми крові становить 9 - 33 %. Єдиним метаболітом ацикловіру є 9-карбоксиметоксиметилгуанін. При хронічній нирковій недостатності період напіввиведення ацикловіру значно подовжується (до 19,5 годин). Концентрація активної речовини в спинно-мозковій рідині становить приблизно 50 % від концентрації у плазмі крові.

Показання до застосування. Інфекції, викликані вірусом простого герпесу (Herpes simplex), у тому числі герпес новонароджених (лікування і профілактика), герпес шкіри та слизових оболонок статевих органів (первинний або рецидивуючий Herpes genitalis), оперізуючий герпес. З профілактичною метою – у дорослих хворих з тяжкими, часто рецидивуючими інфекціями статевих органів, зумовлених вірусом простого герпесу.

Спосіб застосування та дози. Препарат вживають внутрішньо, після їди, не розжовуючи та запиваючи достатньою кількістю води.

Дорослим для лікування інфекцій, спричинених вірусом простого герпесу (Herpes simplex), призначають по 1 таблетці, 5 разів на добу, з інтервалом 4 години.

Для профілактики тяжких і часто рецидивуючих інфекцій статевих органів, викликаних вірусом Herpes simplex, хворим з нормальним імунним станом призначають внутрішньо по 1 таблетці, 4 рази на добу, з інтервалом 6 годин. В деяких випадках ефективна профілактика може бути досягнута при призначенні препарату в дозі по 1 таблетці, 3 рази на добу, з інтервалом 8 годин або 2 рази на добу, з інтервалом 12 годин.

Хворим на імунодефіцитний стан з профілактичною метою призначають по 1 таблетці, 4 рази на добу, з інтервалом 6 годин. Хворим на значно знижену резистентність організму, наприклад після трансплантації органів, можна призначати препарат по 2 таблетки, 4 рази на добу, з інтервалом 6 годин.

Дітям віком старше 3 років для лікування інфекцій, викликаних вірусом Herpes simplex, препарат призначають у дозі для дорослих.

При вітряній віспі дітям віком від 3 до 6 років призначають 2 таблетки препарату, старше 6 років – 4 таблетки, 4 рази на добу, протягом 5 днів.

В осіб похилого віку може виникнути необхідність зниження дози препарату.

У хворих на ниркову недостатність дозу препарату встановлюють з урахуванням показників функції нирок, згідно приведеним нижче рекомендаціям:

Кліренс креатинину,

мл/хв./1,72 м2

Рівень креатинину в сироватці крові, мкмоль/л або мг/дл

 

Доза

Жінки

Чоловіки

< 10

>550

>6,22

>750

>8,48

По 1 таблетці, 2 рази на

добу (кожні 12 годин)

 

Тривалість лікування при інфекціях, викликаних вірусом Herpes simplex, становить 5 діб, однак, залежно від клінічної картини захворювання цей строк може бути збільшений.

При застосуванні препарату для профілактики інфекцій, викликаних вірусом Herpes simplex, у хворих з нормальним імунним статусом тривалість профілактичного лікування залежить від тяжкості протікання та частоти розвитку рецидивів, проте вона не повинна перевищувати 6 -12 міс.

Тривалість профілактичного застосування у хворих на значно знижену резистентність організму залежить від ступеня вираженості порушень і в кожному конкретному випадку визначається лікарем.

 

Побічна дія. При застосуванні препарату внутрішньо можливе виникнення висипань на шкірі, які зникають після відміни препарату, порушення функції травного тракту, такі, як нудота, блювання, діарея та біль у животі, неврологічна симптоматика, головним чином запаморочення, сонливість, галюцинації, які відзначаються переважно у хворих на порушення функції нирок або інші захворювання і минають після відміни препарату. Рідко – головний біль, пригнічений стан, підвищена втомлюваність, безсоння, судомні напади та психози, скороминучі зміни показників лабораторних досліджень (підвищення рівня білірубіну, рівня печінкових ферментів, вмісту сечовини та креатиніну в сироватці крові, зниження гематологічних показників); рідко – порушення дихання.

Мають місце поодинокі повідомлення про підсилене дифузне випадання волосся, але чіткого причинно-наслідкового зв’язку цього явища із застосуванням препарату не встановлено.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Не слід призначати препарат з профілактичною метою хворим на порушену функцію нирок (добовий діурез менший 100 мл). Застосування ацикловіру в період вагітності, лактації можливе лише за життєво необхідних обставин.

 

Передозування. Разовий прийом Ацикловіру в дозі 5 г не викликав ніяких ознак гострого отруєння. У випадку перорального прийому більше 5 г Ацикловіру рекомендується контролювати функціональний стан нирок. Ацикловір виводиться з організму при гемодіалізі.

 

Особливості застосування. Лікування найбільш ефективне, якщо воно почато при перших симптомах захворювання.

При призначенні препарату особам похилого віку необхідно контролювати функцію нирок та забезпечити достатнє споживання рідини. При необхідності дозу препарату коригують.

Якщо необхідність у призначенні препарату виникає в період вагітності, необхідно зіставити очікувану користь для майбутньої матері після лікування та можливий ризик для плода. Ацикловір проникає в грудне молоко, тому під час лікування препаратом грудне вигодовування необхідно припинити. Враховуючи лікарську форму, не рекомендується призначати препарат дітям до 3 років.

 

Взаємодія з лікарськими засобами. Пробенецид уповільнює елімінацію ацикловіру.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі від +15 0С до +25 0С. Термін придатності 4 роки.

 

Категорія: Готові лікарські засоби | Додав: Ksani4ka (27.02.2010)
Переглядів: 592 | Теги: АЦИКЛОВІР | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Понеділок, 21.07.2025, 05:46
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Готові лікарські засоби [717]
Субстанції [0]
РОСЛИННА СИРОВИНА [0]
ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ “In Bulk” [0]
МІЖНАРОДНІ НЕПАТЕНТОВАНІ НАЗВИ [1]
лекарства [110]
Гомеопатия [25]
АПТЕКА [91]
ЛЕКАРСТВЕННЫЕ РАСТЕНИЯ [20]
Пошук
Друзі сайту
  • ТУТ ЗАЙЦЕВ НЕТ
  • Скачать бесплатно музыку MP3
  • Настоящий автолюбитель
  • Ремонт кузова автомобиля своими силами
  • Вкусный сайт
  • Архив сайтов
  • Обо всем
  • Каталог СПС
  • Про Одноклассников
  • Про сайт Vkontakte
  • Шпаргалка на все случаи жизни
  • Каталог Большой мир
  • Автомобиль без секретов
  • Мобилки
  • Задай вопрос доктору
  • Весь oriflame
  • ВАЗ - 2109
  • Автомобили
  • Весь Аvon
  • Большой мир
  • Поиск
  • Отель
  • Телефон
  • Подсказка
  • Всё про игры
  • Весь фотошоп
  • Послушать музыку бесплатно без регистрации
  • ВАЗ - 2110
  • Статистика
    //provizor.ucoz.com        Copyright MyCorp © 2025Конструктор сайтів - uCoz